Pažintis su bitininko profesija 2021

Pažintis su bitininko profesija ir „Bitė ritė” edukacija Tytuvėnuose

Gruodžio 7 dieną Gruzdžių gimnazijos 5 klasės mokiniai su auklėtoja S. Rudžinskiene ir mokytoja J. Vrublevskaja vyko į Tytuvėnų regioninio parko direkciją susipažinti su bitininko profesija. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su paslaptingu bičių gyvenimu ir sužinoti daug įdomios informacijos apie bičių šeimų gyvenimo taisykles . Taip pat, programos dalyviai galėjo savarankiškai lieti vaško žvakes specialiose formose, atskleisti savo kūrybiškumą. Edukacijos metu mokiniai sužinojo apie vašką, apie naminių bičių bendruomeninį gyvenimą, jų tarpusavio santykius, bičių gaminamus produktus ir jų naudą žmogui.  Kol išlietos žvakės stingo, buvo klausomasi pasakojimo apie bičių gyvenimą, ragaujama bičių duonelės, žiedadulkių, medaus, minkė vašką. Ši pažintis su bitininko profesija mokiniams paliko puikius įspūdžius. Po edukacijos vyko komandinis dėlionių žaidimas, pasigrožėta Tytuvėnų miestelio architektūra, o grįžtant į gimnaziją – trumpas stabtelėjimas prie Šiaulių geležinės lapės.