Tarptautinė Pi diena

Kovo 12 d. matematikos pamokų metu buvo paminėta artėjanti Tarptautinė Pi diena. Nuo 1987 m. konstantos Pi diena minima kovo 14 dieną, nes apytiksli skaičiaus reikšmė yra 3,14.

5-8 klasių mokiniai patys matavo įvairių daiktų apskritimų ilgius ir skersmenis, skaičiavo jų santykį ir gautus rezultatus lygino su mokslininkų apskaičiuota Pi reikšme. Naudodami skaičiaus Pi skaitmenis piešė dangoraičių miestus. Įmindami matematines mįsles tikrinosi savo gebėjimus.

Gimnazinių klasių mokiniai susipažino su skaičiaus Pi istorija, pasaulio Pi rekordais. Sužinojo, kodėl būtent graikų ir būtent Pi raidė naudojama apskritimo ilgio ir jo skersmens santykiui žymėti. Savo žinias mokiniai pasitikrino Pi viktorinoje.

Matematikos mokytojos V. Graičiūnienė, A. Lengvenienė, J. Vrublevskaja