Molekulės diena mūsų gimnazijoje

Spalio 23-ąją nuo 6:02 ryto iki 6:02 vakaro (18:02) chemikai švenčia molekulės arba molio dieną.

Ši data pasirinkta dėl Avogadro skaičiaus, kuris yra lygus 6,022 × 1023.

Ši diena svarbi ir fizikams, ir biologams, nes šiuose moksluose molekulinė sandara taip pat yra vienas iš pagrindinių medžiagos pamatų – juk viskas, ką matome ir ką liečiame, yra sudaryta iš molekulių.

Žodis molekulė kilęs iš lotyniško žodžio molecula, reiškiančio masę (moles). O chemikams, tai – mažiausia medžiagos dalelė, turinti esmines tos medžiagos chemines savybes. Molekulė susideda iš atomų, susijungusių cheminiu ryšiu, dar vadinamu kovalentiniu ryšiu.

Molekulės diena paminėta ir mūsų gimnazijoje . Mokiniai per pamokas piešė, lipdė iš plastilino, karpė iš popieriaus įvairias molekules. Pagamintą molekulė reikėjo pristatyti visai klasei, atsakyti į įvairius klausimus. Gimnazistai gamindami molekules  sužinojo jų savybes, panaudojimo sritis.

Chemijos mokytoja